Alligator Legno 2.5Lt - Ahşap Görünümlü Boya
Alligator Legno 2.5Lt - Ahşap Görünümlü Boya

Alligator Legno 2.5Lt - Ahşap Görünümlü Boya

Marka : Alligator
Fiyat : ₺149,00(KDV Dahil)

Alligator Legno 2.5Lt

ALLIGATOR LEGNO AHŞAP GÖRÜNÜMLÜ DIŞ CEPHE BOYASI

ÜRÜN TANIMI

Alligator Legno, su bazlı, saf akrilik emülsiyon esaslı, silikonlu, yarı mat, yüksek renk dayanımı ve suiticiliğine sahip, dekoratif çift bileşenli son katdış cephe boyasıdır. Yüzeye ahşap ve eskitme görünümü verir.

ÖZELLİKLERİ

Alligator Legno

Özel pigment ve bağlayıcı sistemi sayesinde renklerinin canlılığını uzun süre korur. Silikon modifiyeli bağlayıcı sistemi ile yüksek su iticiliğe sahiptir. Yarı parlak özelliği sayesinde yüzeylerde dekoratif bir doku oluşturur. Ağır iklim şartlarına karşı geliştirilen formülasyonu sayesinde boya yüzeyle tamamen bütünleşir ve uzun yıllar dayanıklı kalır. Uygulandığı yüzeylerdeki yayılma özelliğinden dolayı kolay sürülür. Zaman ve işçilikten tasarruf sağlar. Uygulama sırasında sıçrama ve damlama minimum seviyede gerçekleşir.Alligator Legno Solüsyonbileşeni, Alligator Legnoile karıştırılarak kullanılır. Tavsiye edilen oranlarda kullanılması son kat boya uygulaması ve performansı açısından önemlidir. Boyaya istenilen desenin verilmesi için uygun çalışma süresini sağlamaktadır.

UYGULANACAK YÜZEYLER

Alligator Legno(Legno+Solüsyon şeklinde), dış cephe macunu ile düzeltilmiş düz yüzeyler, poliüretan baskı levhalar, çimento esaslı söveler, düzve yalı baskı desenli yüzeylerde Alligator Orbis İpeksi Mat Dış Cephe Boyası veyaAlligator Neon Silk Dış Cephe Boyasıuygulanmış,yüzey üzerindeuygulanmalıdır. Önerilen Alligator ipekmat sınıfı dış cephe boyalarının kendi astarları ile uygulamalarının yapılmış olmasına da dikkat edilmelidir. Ürün tek kat olarak uygulanır.

UYGULAMA

Yüzeyin sağlam, kuru, temiz ve kendini taşıyabilecek durumda olduğu kontrol edilmelidir. Varsa her türlü kir, toz, kalıp yağı ve gevşek tabakalardan arındırılmalıdır. Sıcak havalarda saat 10.00-16.00 arası, direktgüneşin hakim olduğu cephe ve rüzgarlı havalardauygulama yapılması önerilmemektedir. Gölge olan cephelerde uygulama yapılması tavsiye edilir. Uygulama ve ürün kuruma süresi boyunca ortam ve yüzey sıcaklığının +10°Cile +30°C arasında olması ve her türlü yağış, çiğ ve dondan korunması gerekmektedir.

KULLANIM:

Fırça ve rulo uygulamasına uygundur.Farklı uygulama teknikleri içinkullanılacak aparat alternatifleri olarak;mercan rulo, güderi bez, plastik ahşap desen aparatı, sıvacı sünger malası, geniş delikli (delikleri 4 mm çapında) mala veyumuşak süngerli malasayılabilir.Alt kattaki dış cephe boyası ile onun üzerine uygulanan Alligator Legno’nun birbirinden farklı renklerde veya tonlarda olması önerilir.Alligator Legno uygulaması üzerine isteğe göre daha parlak bir yüzey elde etmek için Alligator Decora Parlak uygulaması yapılabilir.

Bu ürünün yanında bunları da tavsiye ediyoruz.