Filli Boya AlpinaLife Silikat Modifiye Akrilik Doğal Mat 15L
Filli Boya AlpinaLife Silikat Modifiye Akrilik Doğal Mat 15L

Filli Boya AlpinaLife Silikat Modifiye Akrilik Doğal Mat 15L

Marka : Filli Boya
İndirim Oranı : %2 İndirim
Fiyat : ₺910,00(KDV Dahil)
İndirimli : ₺895,00(KDV Dahil)

Formaldehit, koruyucu ve uçucu kimyasal içermez

  

   

   

    

     

     

     

     

      

       

      

      

 

AlpinaLife, iç cephe hava kalitesi üzerine olumsuz etkileri olabilen ve koruyucu olarak kullanılan formaldehit ve biyositler ile uçucu/yarı uçucu organik kimyasal bileşikleri (VOC / sVOC) içermez.

İç cephe
hava kalitesi
nedir?

İç mekanlarımızdaki hava kalitesini bozan malzemelerin başında; mobilya, yer kaplamaları, halı gibi malzemelerde kullanılan ve zamanla ortama yayılan formaldehit ve çözücü kimyasallar gelmektedir. Ayrıca belli kalite standartlarını karşılamayan boyaların da iç cephe hava kalitesi üzerinde olumsuz etkileri bulunmaktadır.

İç mekan hava kalitesi, günlük yaşantımızın çok büyük bir bölümünü geçirdiğimiz alanlar için önemli bir sağlık konusudur. İç mekanlardan kasıt sadece evler değildir; bürolar, okullar, oteller, kafeler, restoranlar, hastaneler, sinemalar, kreşler ve ana okulları gibi birçok mekanda iç cephe hava kalitesinin sağlanması insan sağlığı açısından çok önemlidir.

AlpinaLife ile boyanmış mekanlarda, ürünün Silikat Modifiye Akrilik bağlayıcı yapısı ile VOC ve biyosit içermemesi sayesinde boyadan gelebilecek iç mekan hava kalitesinin üzerinde olumsuz etkiler sıfıra indirilmektedir.

Silikat Nedir?

Silikatlar, Dünya’daki tüm mineral grupları arasında en geniş yere sahip ve yerkabuğunun yaklaşık %90'ını oluşturan en önemli mineral grubudur. Doğal bir malzeme olan silikat, birçok farklı sektördeki ürünlerde çeşitli özellikleri ile kullanılmaktadır. Filli Boya’nın geliştirdiği yenilikçi, silikat modifiye akrilik bağlayıcı teknolojisi ile üretilen AlpinaLife; doğal silikat hammaddesi ile güçlendirilmiş, dayanımlı, estetik ve ekolojik bir boya seçeneği sunmaktadır.

Biyosit Nedir?

Kozmetik ve gıda sektörleri dahil birçok sektörde; ürünlerin ambalajları içinde küf ve mantar gibi bir takım mikroorganizma oluşumlarına karşı dayanımlarını sağlayacak kadar miktarlarda kullanılan koruyucu kimyasallardır.

VOC / sVOC Nedir?

İngilizce’de “Volatile Organic Compound” kelimesinin kısaltılmasından oluşan “VOC” yani “Uçucu Organik Bileşikler”, ortam sıcaklığında hızlı buharlaşma özelliğine sahip organik kimyasal bileşiklerdir. Uçuculuğu bunlardan daha az seviyede olan kimyasallara ise sVOC adı verilmektedir. Günümüzde yaygın olarak hemen her ortamda bulunan bu zararlı kirleticilerin artması, insanları ve doğal yaşamı olumsuz etkilemektedir.