Filli Boya Expert Pigmentli Astar 15 Lt
Filli Boya Expert Pigmentli Astar 15 Lt

Filli Boya Expert Pigmentli Astar 15 Lt

Fiyat : ₺935,00(KDV Dahil)

Akrilik kopolimer emülsiyon esaslı, beyaz pigmentli iç cephe astar boyasıdır.

ÖZELLİKLERİ

Son kat boyanın örtme gücünü artırır ve daha iyi yapışmasını sağlar. İnce dokulu bir astar olduğundan üzerine gelecek Expert Silikonlu İpek Mat gibi parlaklık ve dokusu önemli olan su bazlı boyalar için ideal bir yüzey oluşturur. Yine bu özelliğinden dolayı macunlu yüzeylerde ve su balı eski boyalı yüzeylerde üzerine uygulanacak yeni son kat boyadan tam performans alınabilmesi için önerilir. Yüzeyin emiş gücünü azaltarak boya sarfiyatını azaltır. Renk değişimi uygulamalarında boya ve zaman tasarrufu sağlar. Bazik alkali etkileri minimum seviyeye indirir. Yüzeylerin teneffüs kabiliyetini engellemez. Zaman ve işçilikten tasarruf sağlar.

UYGULANACAK YÜZEYLER

Expert Pigmentli Astar, beton, brüt beton, ham sıvalı yüzeyler, mdf, betopan, osb, tuğla, kendini taşıyabilen eski boyalı (su bazlı) ve macun uygulanmış yüzeylerde uygulanır.

UYGULAMA

Uygulama yapılacak yüzeyler her türlü kalıp yağı, kir, toz, gevşek tabakalardan temizlendikten sonra astarlama işlemi yapılır. Çimento esaslı sıva ve tamirat malzemelerinin priz sürelerine uyulmalıdır. Uygulamalar fırça, rulo veya airless (püskürtme) ile tek kat yapılmalıdır. Uygulama sonrasında kullanılan gereçler su ile temizlenmelidir. Not: Yeni sıvalı yüzeylere geniş şeffaf koli bandı yapıştırılıp çekilmelidir. Sıva tanecikleri yoğun olarak geliyorsa raspalama, zımparalama ya da mekanik yollarla temizlik yapıldıktan sonra astar uygulamasına geçilmelidir. Ürünlerimizin, 30.06.2007 tarih 26568 no.lu İnşaat Genel Teknik Şartnamesine uygun yapılan alt yapı yüzeylerinde uygulanması gerekmektedir.

UYARI-1: Uygulama sırasında yüzey sıcaklığının +5°C ile +30°C arasında olmasına dikkat edilmelidir. Astar uygulama ve kuruma süreleri içerisinde yüzey dondan korunmalıdır.

Ambalaj
15L
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR